Radziechowy Wieprz

Tu warzymy, leżakujemy i tworzymy historię polskich piw dojrzewających w drewnie. Tu też trzymamy Pana Beczkę 😉

Kilka słów o tym co pod dachem…

Warzymy w swoim browarze w Wieprzu, po sąsiedzku z browarem PINTA. 

Nasz jeszcze młody dach, już dźwiga ciężar sławy. Nikt do tej pory w Polsce, nie uruchomił projektu beczkowego na tak dużą skalę, w tak szybkim tempie i z tak dobrym odzewem społeczności (dziękujemy za wszystkie oceny na UT!) 

Dziś, pod naszym dachem znajdziecie kilkanaście rodzajów beczek. Łącznie na strefie dzikiej i czystej (tam, gdzie dojrzewają ciemne piwa) mamy ich po 100, ale docelowo będzie ich 3-4 razy więcej. 

Oprócz 2 magazynów beczek znajdziecie u nas warzelnię 2 naczyniową z whirlpoolem. (system 10hl, półautomatyczny). Tanki po stronie czystej: 2x25hl, 3x20hl; po stronie dzikiej: 2x25hl, 2x30hl. Do tego coolship (taca chłodnicza do piw fermentacji spontanicznej), mała linia do rozlewu piw dzikich, korkownica wraz z koszyczkownicą, infuzor do stosowania dodatków do piw czystych (kokos, kawa, kakaowiec, wanilia). 

I tyle z tej technologii. Reszta to już tylko natura, czas i cierpliwość piwowara… 🙂 

Jak to się zaczęło?

Jak wszystko – od dobrej zajawki 🙂 Ale nic by z tego nie było, gdyby nie skromne 1329 osób, które zechciały zainwestować w ten browar. Dzięki nim zebraliśmy w 2019 roku prawie 4 150 000 zł, co było do tej pory najwyższą kwotą w historii polskiego crowdfundingu. Takich mamy wspólników w spółce 🙂  Dzięki temu zaufaniu, mogliśmy momentalnie przejść do działania!

RemONt i start!

Pomysł był, piwa były, pieniądze na browar uzbierane… przyszedł czas na remont. Jak każdy, kto niedawno borykał się z budową, jesteśmy gotowi na zawołanie usiąść z trzema butelkami piwa i rozmawiać o nim, póki wszystkie nie opustoszeją 😉 

Mamy jednak szczęście. Dzięki dobremu doborowi specjalistów, którym powierzyliśmy realizację projektu, udało nam się postawić browar w lekko ponad rok. Od pierwszej łopaty, do oddania kluczy. Dziś tylko uzupełniamy go o kolejne beczki i sprzęt, który w przyszłości zwiększy naszą wydajność i jakość. 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart